MAQAMA w Krakowie supportowała Riverside

Kamil Haidar - Maqama

Kamil Haidar – Maqama

Wybierając się na Riverside nie myślałem o supporcie, ba, nawet nie miałem pojęcia kto gra przed nimi. Zastanawiałem się nawet będąc w Studiu czy iść fotografować czy posłuchać i poczekać na Riverside, tymbardziej, że nikt z pozostałych osób fotografujących będących obok nie był w stanie mi powiedzieć kto gra :) Myślałem, kombinowałem, iść nie iść, a może iść by nie żałować, albo iść i ewentualnie zrobić jeden numer i wyjść … poszedłem.

Stoję w fosie, wychodzą, patrzę na gościa zasiadającego za perkusją … hmm, wygląda znajomo. Wyszedł basista … ooooo. Wyszedł gitarzysta i Kamil … OOOOOOO ku… sobie krzyknąłem w myślach mega uradowany – MAQAMA!!  Cóż za niespodzianka!! (uwielbiam tą kapelę). Generalnie byłem prze szczęśliwy, że jednak poszedłem na support :)

Pierwszy raz widziałem chłopaków w 2010, w Zaścianku, podczas wspólnej trasy z FORMĄ – MAQAMAT TOUR. Od tego czasu śledzę poczynania tych dwóch kapel bo się nimi zafascynowałem. Zdjęcia z tego koncertu (ciemno było jak cholera) znajdziecie TU.

MAQAMA grała prawie godzinę, długo jak na support, i super – jak dla mnie i pewnie wielu innych osób mogliby grać nawet dłużej, gdyż słyszałem wiele pochlebnych opinii na ich temat podczas koncertu.

Mogliśmy usłyszeć przekrój repertuaru z dwóch płyt jakie mają w swoim dorobku, ostatnia wydana w zeszłym roku Gospel of Judas dosłownie URYWA cztery litery, wcześniejsza zresztą też. Zainteresowanych odsyłam do profilu zespołu na Soundcloud, gdzie można odsłuchać całą płytę Gospel of Judas i oczywiście na stronę zespołu http://www.maqama.com/ oraz zachęcam do polubienia fanpage’a na facebooku, gdzie można na bieżąco śledzić co u chłopaków słychać. :)

Zapraszam do galerii.

PS. Dlaczego dzisiaj odcienie szarości z lekkim koloryzowaniem ?? bo TAK  :D  a właściwie to powiedziałem NIE kombinowaniu z ustawianiem balansu bieli do świateł ledowych ;P poza tym jakoś lepszy klimat zdjęć jest w takich kolorach … chyba, oceńcie sami :)

Be Sociable, Share!