Koncert charytatywny na rzecz Hani

HANIA18.04.2010 o godz: 20:00 w krakowskim klubie LIZARD KING, odbędzie się koncert charytatywny na rzecz HANI MĄCZYŃSKIEJ.

Hania Mączyńska urodziła się 27 marca 2009 roku z nieuleczalną chorobą Canavan. Jest bardzo radosną dziewczynką. Jak wszystkie dzieci bardzo lubi być przytulana i noszona na rękach. Ma świetny słuch i głównie po głosie rozpoznaje domowników. Z zainteresowaniem słucha wszystkich dźwięków, śpiewu, muzyki. Choć słabo widzi, to ma swoje ulubione, kontrastowe zabawki, na które żywo reaguje. Upośledzenie ruchowe sprawia, że Hania jest zupełnie zależna od rodziców. Nie potrafi sama trzymać głowy, włożyć sobie rączki do buzi, na co często ma wielką ochotę szczególnie teraz, przy wyrzynających się zębach. Jest wiotka ale chęć wykonania celowego ruchu powoduje przykurcz ramion, gwałtowne prostowanie nóżek. Inne objawy choroby to: zahamowanie rozwoju psychoruchowego, obniżenie napięcia mięśniowego, postępujące powiększenie obwodu głowy, stopniowa utrata wzroku, refluks żołądkowo-przełykowy, słaby przyrost masy ciała, napady padaczkowe (u 50% chorych).

Pomóż nam w zapewnieniu Hani jak najlepszych warunków życia, dostępu do specjalistów i sprzętu rehabilitacyjnego.

Specjalnie dla Hani zagrają aż cztery zespoły:

- Detox
– Latające Talerze
– The Little Creatures
– Present Perfect

Cały dochód z tego wieczoru ( zarówno bilety-cegiełki jak i zysk z baru) zostanie przekazany fundacji która wespół opiekuje się Hanią.

Jeśli nie będzie Cię na koncercie, możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto Fundacji:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank PeKaO S.A., Oddział I w Warszawie
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: dla Hanny Mączyńskiej

Więcej o chorobie jak i codziennym życiu Hani możesz dowiedzieć się na blogu prowadzonym przez mamę Hani – http://haniamaczynska.blogspot.com/

Bądź z nami tego wieczoru.

źródło: Lizard King http://lizardking.pl/city.php/pl/3/imprezy/1598

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz