DICK 4 DICK w FORTACH

dick4dickDwa dni z DICK4DICK w Fortach Kleparz – 8 i 9 kwiecień

Koncert – 8 kwiecień 2010 r. Bilety: 20/25zł
Bilety są do kupienia w Fortach Kleparz (Kamienna 2-4) oraz w Miejsce Bar (Estery 1).

DJ Set aka Wodzirej Mp3 Soundsystem – 9 kwiecień 2010 r.

DICK4DICK to….

…pochodzący nie z kosmosu, a z Polski, z normalnym, nie rozbuchanym libido, nie grający coverów, nie zapatrzony w przebierane bóstwa- przebrzmiałe gwiazdy światowego hard rocka, i grający dla wszystkich, a nie tylko dla kobiet, czy wreszcie, nie ociekający testosteronem, kefirem, potem i innymi płynami fizjologicznymi, zespół muzyczny założony przez czwórkę przyjaciół z Trójmiasta, aby realizować w nim swoje zainteresowania muzyczne i performerskie. Zespół ów wykorzystuje różne gatunki muzyczne, aby tworzyć z nich swój własny język muzyczno- wizualny, a jedynym akceptowalnym aksjomatem w ich działaniu jest zmiana. Nieustanne przeobrażenia stylów muzycznych, wizerunku scenicznego, informacji podawanych na własny temat stały się przyczyną wielu nieporozumień krążących wokół zespołu jak np. określanie działań grupy w kategoriach żartu, pastiszu czy kabaretu. W rzeczywistości zmiany te obrazują pełną swobodę artystycznej wypowiedzi grupy, skutecznie wymykającej się jednoznaczym próbom jej zaszufladkowania. Formacja stała się z czasem niezależnym konglomeratem twórczym będącym w stanie przy pomocy własnych sił realizować wszelkie założenia i projekty.

Dick4Dick powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: ‚Silver Ballads’ (Zgniłe Mięso, 2005), ‚Dick Back In Town Ep’ (Dickie Dreams, 2006), ‚Grey Album’ (Dickie Dreams, 2008), The Legendary Dick4Dick 2004-2009′ (Mystic, 2009) z teledyskami i remixami. Zespół zagrał ponad 200 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism. W 2006 r. grupa wygrała plebiscyt ‚Nocne Marki’ w kategorii zespół roku wg magazyny Aktivist. Jako jedyna kapela, na kompilacji prezentującej polską scenę muzyczną Play: Shortcut To Polish Music 2008, umieściła 4 utwory rozpoczynające każdą z płyt tej składanki. Muzycy zagrali też epizod w filmie ‚Moja Krew’ w reż. M. Wrony, oraz przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J.Rebelki ‚Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009′. W 2009 r. grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic, dystrybuującą już wcześniej płytę ‚Grey Album’. W skład zespołu wchodzą obecnie : Bobby Dick – gitara, wokal, elektronika; N.G.A. Dick – gitara basowa, wokal, elektronika; Jacques Le Dick – perkusja, elektronika. W 2008 r. od grupy odeszli wokalista oraz perkusista Dick Dexter oraz klawiszowiec Rocky The Dick, a w 2009 vj i twórca videoklipów Wet Dick Jr.

Dick4Dick powracają właśnie z trzecią regularną płytą Summer Remains (premiera: 06.10.09), wydaną przez Mystic Records. Album ten kolejny raz zmienia oblicze trójmiejskiej formacji. Płytę nagrano w czerwcu 2009 w drewnianej chacie na wschodzie Polski, tym razem bez żadnych gości, za to w otoczeniu dzikiej przyrody i jej mieszkańców, którzy odcisnęli swe wyraźne piętno na ostatecznym kształcie utworów. Nowe piosenki ukazują fascynację przyrodą i siłami natury oraz wszechogarniającą mocą miłości. Wskazują też na pozytywną stronę technologii- wiejski dom wypełniony studyjnym sprzętem i elektroniką, natura i technologia w nieinwazyjnej koegzystencji. Na płycie znalazły się kompozycje w języku polskim i angielskim nigdy wcześniej nie grane na koncertach, a za produkcję odpowiedzialny jest sam zespół.

Wodzirej Mp3 Soundsystem to imprezowy projekt dwóch szołmenów: M.Bunio S. Hitmaker?a i Goodboy Khris?a znanych przede wszystkim jako Bobby Dick i N.G.A Dick z formacji Dick4Dick . Wodzireje ze swobodą mieszają nieprzystające do siebie gatunki muzyczne (disco, elektro, punk, pop, boogie-funk), okraszając je bezwstydnie wokalizami i dogrywkami instrumentalnymi. Otwarcie kpią z tradycyjnego podejścia do dj?ki- nie interesuje ich klejenie bitów i gatunkowe przywiązanie. Chętnie eksploatują znane wszystkim hity. Dogodzą wszystkim choć nie są koniunkturalni- rzadko gdzie i kiedy można usłyszeć w setach taką dawkę progresywnej muzyki. Bardzo ładnie tańczą i lubią się publicznie przebierać. Twierdzą, że są najlepsi. W Fortach Kleparz wesprą ich koledzy z z zespołu: Jaco Frąś aka Jacques le Dick i Baron Baye Dick, czyli Tomek Ziętek znany z formacji Loco Star i Mitch&Mitch).

Dodatkowe informacje: http://www.myspace.com/dick4dick oraz http://www.dick4dick.net

źródło: www.fortykleparz.com

Be Sociable, Share!

7 thoughts on “DICK 4 DICK w FORTACH”

Dodaj komentarz