BLACKFIELD zagra w klubie STUDIO

Blakfield plakat

Blakfield plakat

Blackfield ? grupa stworzona przez dwóch muzyków: Brytyjczyka ? Stevena Wilsona, założyciela i lidera zespołu Porcupine Tree, oraz Izraelczyka Aviva Geffena.

Formacja zagra koncert w Krakowie 15 kwietnia w klubie STUDIO na miasteczku studenckim AGH.

Bilety w cenie 95zł (do 31. marca) i 110zł (od 1. kwietnia) do nabycia poprzez strony TicketPro i  www.rockserwis.pl

Start koncertu o godzinie: 20:00.

Wiecej informacji na stronie www.klubstudio.pl

Organizator koncertu: Rock-Serwis

Blackfield promują swój nowy album „Welcome to my DNA”.


Trochę historii:
Aviv Geffen, odnoszący wielkie sukcesy artysta z Izraela, który ma na swoim koncie kilka złotych płyt, odkrył muzykę Stevena Wilsona i Porcupine Tree w połowie lat 90. i od tamtej pory pilnie śledził rozwój zespołu.

W 2000r. zaprosił muzyków na kilka koncertów do Izraela i sam odwiedził Stevena w Londynie, by porozmawiać  o ewentualnej przyszłej współpracy. Od razu coś „zaskoczyło” i już niedługo powstał pierwszy owoc ich wspólnych działań – utwór „Blackfield”.

W 2001r. obaj muzycy spotkali się w studiu w Tel Avivie z zamiarem nagrania EP-ki. Byli jednak tak zadowoleni     z rezultatów współpracy (podobnie zresztą jak i szefowie wytwórni płytowej Helion), że  plany uległy zmianie. Muzycy zrezygnowali z małej płyty i postanowili komponować dalej, aż do momentu, gdy zbiorą dość materiału na cały album.

W ciągu następnych 18 miesięcy udało im się kilka razy spotkać i w październiku 2003r. album był gotowy. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. Płyta błyskawicznie zdobyła status „Złotej” w Izraelu – później przyszedł czas na Europę i USA!  W efekcie spotkania dwóch różnych kultur powstała wyrafinowana, melodyjna i bardzo dojrzała rockowa płyta, pełna równocześnie prawdziwych pereł. To jeden z takich albumów, które zaledwie po jednokrotnym uważnym wysłuchaniu „wciagają” bez reszty i „zapraszają” do kolejnych z nim spotkań.

Album „Blackfield” także w Polsce cieszył się dużym powodzeniem, a kilka nagrań pochodzacych z tej płyty trafiło na playlisty rozgłośni radiowych w naszym kraju. W ramach działań promocyjnych zespół pojawił się w Polsce na dwóch wyprzedanych koncertach w Bydgoszczy i Krakowie w grudniu 2004.

Już wtedy wiadomo było, że przygoda, której na imię Blackfield będzie kontynuowana. Steven i Aviv postanowili nadal pisac wspólnie piękne piosenki i umieścić je na kolejnej wspólnej płycie. Ze względu na rosnącą popularność macierzystego zespołu Stevena, czyli Porcupine Tree i związane z tym zobowiązania, skutkujące niemal zupełnym brakiem wolnego czasu, prace nad drugim albumem Blackfield przeciągały się. Jednak jesienią 2006 zostały ostatecznie zakończone, a rezultat – płyta „Blackfield II”, która ukazała się 19 lutego 2007, ponownie oczarowała wszystkich. 10 zawartych na niej kompozycji to obraz niepospolitej wrażliwości i inwencji obu artystów.

I tym razem w ramach promocji albumu formacja odwiedziła Polskę i pojawiła się na jednym koncercie, 22 lutego 2007 w klubie „Proxima” w Warszawie. Jako gość specjalny w pierwszej części wieczoru wystąpił młody i bardzo obiecujący brytyjski kwintet Pure Reason Revolution.

Na kolejne dzieło duetu przyszło nam czekać jeszcze dłużej. Steven Wilson nagrał w miedzyczasie swój pierwszy solowy album „Insurgentes”, nagrywał też i koncertował z Porcupine Tree. Aviv Geffen nagrał swoją pierwszą anglojęzyczną płytę, której produkcji podjął się sam Trevor Horn. Wystąpił też na jednym koncercie w Krakowie (w styczniu 2009) ze? Stevenem Wilsonem w roli gościa specjalnego.

Dobre wieści dla fanów duetu pojawiły się pod sam koniec 2010 roku. Na 21 marca zapowiedziano premierę albumu „Blackfield III”, a na 14 i 15 kwietnia 2011 dwa polskie koncerty promujące płytę!

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz